İstifa Ettikten Sonra Başka Yerde Çalışabilir Miyim

İstifa Ettikten Sonra Başka Yerde Çalışabilir Miyim?

[hide-this-part morelink=”Konuyla ilgili yazıyı okumak için tıklayınız”]

Sorunuz:

01.09.1976 doğumluyum 1 ocak 1995 yılında sigorta girişim var 5400 günün üzerinde pirimim var 12 senedir aynı yerde çalışıyorum istifa edersem tazminat alabilir miyim? ayrıca tazminat alırsam başka bir işte sigortalı çalışabilmem için belli bir zaman geçmesi gerekiyormu ilginize şimdiden teşekkür ederim..

Cevabımız:

Merhabalar,
Yaş hariç diğer emeklilik şartlarını sağladığınıza dair SGK’dan yazı almaya hak kazanmışsınız.SGK’dan aldığınız yazıyı işverene ibraz ederek iş yerinden ayrılabilir ve kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.Ancak bu hakkı kötüye kullandığınız takdirde ve işvereniniz aleyhinize dava açarsa mahkeme işten ayrılma nedeninizi inceleyecektir.Çok yakın bir tarihte çalışmaya başlarsanız hakim bu hakkı kötüye kullandığınıza hükmedebilir.Bu durumda kıdem tazminatınızı alamayabilirsiniz.Bu sebeple yeniden çalışabilmeniz için aradan makul bir sürenin geçmesi sizin açınızdan daha iyi olacaktır.
[/hide-this-part]

“İstifa Ettikten Sonra Başka Yerde Çalışabilir Miyim?” üzerine 2 düşünce

  1. slm benim sorun şu 15 yıl ve 3600 işgününü doldurdum kıdem tazmınatını aldım ve işten ayrıldım bu süre zarfında başka bir işyerinde çalışmam için kaç ay geçmesi lazım tekrar çalışmam için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir