Kıdem Ve İhbar Tazminatı

Kıdem Ve İhbar Tazminatına İlişkin Olaylar

İşveren Hemen İşten Çıkarttı

İşveren Hemen İşten Çıkarttı

4
Merhabalar Özel bir bankada 5ay çalistiktan sonra,görev taniminda %25 oraniyla belirtilen satis performansimi yerine getiremedigim gerekçesiyle ilten çikarildim.bu noktada rakamlar konustugu için kendimi müdafaa edebilecegimi sanmiyorum.asil problemim su ki, biz istifa ettigimiz zaman ihbar süresi adi altinda 18gün daha orda çalistiriliyoruz.dilekçemizi verip kasamizi teslim etmeden ayrilamiyoruz.bana imzalatilan yazili tebligde isten çikarildigim günün tarihi yaziyor ve çikarilmam,müdürümün tehditleri sayilmazsa yazili olarak önceden belirtilmedi.bu duruma binaen maddi olarak sikintiya girdim ve kredi kartim gecikmedenayrica isssizlik ödenegi vs hiçbir maddi karsilik alamadim.
İki Kez Kıdem Tazminatı Alınabilir Mi

İki Kez Kıdem Tazminatı Alınabilir Mi?

0
ben 1 kere kidem tazminati aldim kendim çikarak. simdi baska yerde çalisiyorum.ordan tekrar kıdem tazminatı alma hakkimda olur mu 1 yilimi doldurunca?(Ali Ç.)
Prim Usulü Ücrette Kıdem Tazminatı Hesaplaması

Prim Usulü Ücrette Kıdem Tazminatı Hesaplaması

0
1996 tarhinde itibaren SSK liyim 3600 Is gününü doldurmus duumundayim kendi istegimle isten çikmak istiyorum ... fakat prim usulu çalistigimdan dolayi kidem tazminatimin hesaplanmasi nasil olacagini sormak istiyorum SON BRÜT MAAS .1700TL. SON 12 AYLIK BRÜT MAAS ORTALAMASI:2400 TL DIR TESEKKÜR EDERIM.(Tekin B.)
Şehir Değişikliği Yapacağız

Şehir Değişikliği Yapacağız

0
3 yildir çalistigim özel hastaneden esimin isi geregi istifa etmek zorundayim çünkü sehir degisikligi yapiyoruz tazminat hakkim varmi?(Sıdıka A.)
Askerlik Borçlanmasıyla Kıdem Tazminatı Alabilir Miyim

Askerlik Borçlanmasıyla Kıdem Tazminatı Alabilir Miyim?

0
Iyi geceler benim sigorta baslangicim mayis 2001. Agustos 2001 de askere gittim.18 ay yaptim askerlik .2006 ocak tan beri ayni sirkette çalisiyorum .kidem tazminatimi vermiyorlar.almak için ne yapmam lazim.18 ay askerligi yatirssam 15 yildan dusermi ..suan 3300gün primi var.en kisa sürede nasil alirim.çikarmiyorlar.(Mustafa T.)
15 Yıl 3600 Gün İle Kıdem Tazminatı Hakkı

15 Yıl 3600 Gün İle Kıdem Tazminatı Hakkı

0
sayin Yetkili, Esim 1973 dogumlu ve 1998 yilindan beri ozel bir bankada calismakta. Bankadaki fiili calisma gunu 5300 civarinda. Benim yurtdisina tayinimin cikmasi sebebi ile Banka'dan ayrilmak istedi, kidem tazminatini vermeyeceklerini soylediler. Kanunen hakki olduguna inandigimiz bu tazminati alabilmemiz icin ne yapmamiz gerekiyor? 3600 gun ve 15 yili doldurmus olmasi bize kidem tazminatini almamiza yardimci olur mu? Yardimlariniz icin cok tesekkurler. saygilarimla,(Musa H.)
Evlendikten Sonra İstifa Edeceğim

Evlendikten Sonra İstifa Edeceğim

10
BEN YAKLASIK 6 YILDIR DEVLET HASTANESINE SIRKET ELEMANI(BILGI ISLEM )OLARAK ÇALISMAKTAYIM.SAGLIK MESLEK TIBBI SEKRETERLIKTEN MEZUNUM FAKAT BU SENE EVLENECEGIM IÇIN ISTEN AYRILACAGIM SIMDI 880 TL MAAS ALMAKTAYIM.ISTEN AYRILNCA KIDEM TAZMINATI ALIRMIYIM ALIRSAM NE KADAR ALABILIRIM CEVAP VERIRSENIZ SEVINIRIM.(Elif Y.)
940 Lira Net Maaş Alıyorum

940 Lira Net Maaş Alıyorum

2
Merhaba 940 lira maaş almaktayim iş yerim mart 30 2013 yılında kapatacağına dair kağıda imza attırdı.01-12-2008 iş e giriş tarihîmdir tazminatim ne kadar olur veya iş yerimin muhasebecisine güvenmiyorum tazminat hesaplamasi nasıl oluyor ilginiz için teşekkürler. Iyi çalışmalar.
İhbar Tazminatı Talep Edebilir Miyim

İhbar Tazminatı Talep Edebilir Miyim?

6
Merhabalar ben 01.08.2012 de girdiğim isten haber vermeden 22.01.2013 de isten çıkardılar ben ihbar yada kıdem tazminatı alabilirmiyim ? tesekurler
Farklı Şirkete Geçirilen İşçi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi

Farklı Şirkete Geçirilen İşçi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

4
ben 01,02,2006 yılında bir şirkette sigorta girişim yapılarak işe başladım ama 31.12.2012 tarihinde yine aynı firmaya ait başka bir şirkete geçişim benim iznim olmadan oldu başka bir şirkete geçtiğim için yeni belgeler imzalayıp geçişi gerçekleştirmem isteniyor.ben geride kalan 6 yıllık çalışma tazminatımı talep edebilir miyim?
Farklı Zamanlarda Aynı İş Yerinde Çalışmak

Farklı Zamanlarda Aynı İş Yerinde Çalışmak

0
Ben 22/12/2003 tarihinden 30/04/2006 tarihine çalıştığım işyerine tekrar işe başladım ve24/08/2006 ile01/01/2013 tarihinde emekli oldum daha önce çalışmış olduğum iki yıl dört aylık kıdem tazminatımı alabilirmiyim bunun için ne yapmalıyım son çalışmış oldoğum altı yıl dört aylık tazminatımı hesaplamışlar ama iki yıl dört aylık tazminatımı hesaplamamışlar
Kıdem Tazminatımın Eksik Ödendiğini Düşünüyorum

Kıdem Tazminatımın Eksik Ödendiğini Düşünüyorum

2
2002-2012 yillari arasinda vardiyeli olarak bir isyerinde 10 yil çalistim 20012 haziran ayinda isten çikarildim.çalisma seklim maas arti pirim seklinde idi 2side bordro halinde sskya bildiriliyordu.sorumsu olacak 10yil hizmetim karsiliginda 35 milyar lira tazminat aldim.kullanmadigim 60 günlük izin param ile birlikte.arastirmalarim sonuçunda bu paranin az oldugu söylendi dava açmayi düsünüyorum sizce bu para normalmi,bu arada ssk bordrom aldigim ücret üzerinden ödeniyordu.saygilarim.
Kıdem Tazminatı Hesaplamasında Yemek Ve Servis

Kıdem Tazminatı Hesaplamasında Yemek Ve Servis

0
kidem tazminatina istinaden: eklenmesi mevzu bahis olan yol ve yemek paralari ,sirket is yerinde yemek veriyor ise ona keza yol için personelin gelip gitmesi adina araç temin ediyor ise,akabinde bunlarda bodroda gösterilmedigi için nasil talep ederiz ve azami hesaplamasi konu unda açiklayici bir bilgi tarafimiza dip not olarak alabilir miyiz?
Yemek Ve Yol Parası Kıdem Tazminatında Dikkate Alınır Mı

Yemek Ve Yol Parası Kıdem Tazminatında Dikkate Alınır Mı?

2
Kıdem tazminatinda;yol ve yemek ücreti kıdem tazminatı hesabına dahil edilir mi?
İşçi Hangi Durumlarda Kıdem Tazminatı Almaya Hak Kazanır

İşçi Hangi Durumlarda Kıdem Tazminatı Almaya Hak Kazanır?

21
2005 yılında başladığım bir özel şirketten ayrılmak istiyorum kendim ayrılacağım için haklarım nelerdir teşekkürler.(Hasan K.)
Kıdem Tazminatımı Hesaplayabilir Misiniz

Kıdem Tazminatımı Hesaplayabilir Misiniz?

5
Merhaba, 1996 sigorta girişim var, 5.100 sigorta günüm var aynı şirkette 9 yıl 7 aydır çalışmaktayım sgk gittiğimde ne kadar kıdem tazminatı alabilirim. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.(Eyüp K.)
mersin iş ilanları
Go to Top