Evlilik Nedeniyle Yapılan İstifada İşsizlik Maaşı Alınır Mı

Evlilik Nedeniyle Yapılan İstifada İşsizlik Maaşı Alınır Mı?

[hide-this-part morelink=”Konuyla ilgili yazıyı okumak için tıklayınız”]

Sorunuz:

merhaba ben 01 / 03 / 2007 kamuda taşeron firma elemanıyım.25 08 2012 evlendim evlilikten dolayı 01 / 03 / 2013 tarihinde işimi bırakıyorum kıdem tazminatı alabilir miyim? ne kadar tazminat alabilirim işten evlilik sebebiyle kendi rızamla ayrılacağım için işsizlik maaşından yaralanabilir miyim?

Cevabımız:

Merhabalar,
İş sözleşmenizi evlilik nedeniyle sona erdirirseniz kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.İstifa dilekçenizin ekine evlilik cüzdan fotokopisini koymanız yeterli olacaktır.Kıdem tazminatınız ise 6xAylık brüt ücretiniz formülü ile bulunur.Ancak evlilik nedeniyle istifa ettiğiniz takdirde işsizlik maaşı alma hakkınız bulunmamaktadır.
[/hide-this-part]

“Evlilik Nedeniyle Yapılan İstifada İşsizlik Maaşı Alınır Mı?” üzerine 3 düşünce

  1. merhaba 2 yıldır bir şirkette çalışmaktayım ağustosun 15 inde evleniyorum ve ağustosun 30 unda işten ayrılacağım işten ayrılma sebebim eşimin ataması olmamasından dolayı mecburiyetten dolayı işten ayrılıyorum ve başka şehirde oturacağım ve orada hemen iş bulamayacağım için bu durumda sgk dan işsizlik maaşı talebinde bulunabilirmiyim…?

  2. Merhaba 11subat2012 de evlendim esim suan calistigim iste devam etmemi istemiyo evlilik nedeniyle kidem tazminatimi alip isten ayrilsam ne kadar sure sonra baska bir iste cslismaya baslayabilirim suan calistigim yerinyasal haklari oluyor mu?benden kidem tazminatimi geri isteme haklari var mi?

    1. Ertesi gün işe girmeniz bu hakkı kötüye kullanmanız anlamı taşıyabilir.Bu nedenle belirli bir süre geçmesi sağlıklı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir